s
About Us
Lorem Ipsum is simply dummy text ofering thetonat sunrising printing and typesetting industry seo is partysipati carma. Lorem Ipsum is simply dummy,
Follow Us

Funkcje

Dodaj nowego ministranta

Na początku musisz dodać użytkowników do systemu. To oni, oprócz wydarzeń tworzą podstawę. Zbieramy podstawowe dane do funkcjonowania i RODO się nie boimy, gdyż wszystko odbywa się zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2017. Nic więcej. Dane są bardzo dobrze zabezpieczone na serwerze. Nie jest ważne czy najpierw tworzymy ministranta, a później jego rodzica, czy na odwrót, gdyż zawsze będzie można zdefiniować relację między użytkownikami przy dodawaniu do systemu drugiej osoby.

Edycja użytkownika

Coś Ci się pomyliło? Nie przejmuj się! Dane można zawsze i wszędzie edytować w bardzo prosty sposób.

Grupy użytkowników

Nieodzownym elementem grafików służeń są grupy zatem nie mogło ich zabraknąć również i u nas. Jeden użytkownik może być dodany do kilku grup. Do grup możesz wysyłać zbiorowe wiadomości. Grupy w grafiku mogą ulegać rotacji, jeżeli wydarzenia powtarzają się cyklicznie. Małe udogodnienie, a można z jego pomocą zrobić mnóstwo przydatnych rzeczy.

Konta użytkowników

Teraz każdy użytkownik może zalogować się do swojego konta w systemie, po tym jak odebrał wiadomość e-mail o utworzeniu konta i utworzył sobie hasło do systemu. Tam każdy z ministrantów i lektorów sprawdzi swój indywidualny harmonogram służenia, wiadomości do niego wysłane czy aktualny stan punktów za wybrany okres. Dodatkowo rodzic będzie miał możliwość usprawiedliwienia swojej pociechy.

Typy wydarzeń

Aby łatwiej poruszać się w programie przygotowaliśmy kilka podstawowych rodzajów wydarzeń, które można spotkać w każdej parafii. Dla każdego przydzieliliśmy osobny, wyróżniający go kolor, co ułatwia odnalezienie się w kalendarzu wydarzeń.

Tworzenie wydarzenia

Kliknij na interesującą Cię datę i jesteśmy w formularzu, gdzie uzupełniamy niezbędne dane jak godzinę i liczbę punktów. Dodaj informację o tym co to za wydarzenie (msza czy może zbiórka), a także komentarz, którzy zobaczą także użytkownicy (możesz tutaj wpisać jakie posługi zostały im przydzielone). Może wydarzenie ma się powtarzać, co określony czas do pewnego momentu - zapewne jak się domyślasz, kliknij ``Cykliczny``. Teraz wystarczy przypisać ministrantów.

Dodawanie użytkowników

... zacznij wpisywać w odpowiednim okienku kogo chcesz przypisać do wydarzenia. Zdecyduj czy będzie to służenie obowiązkowe czy nie (za nieobecność nie będą naliczone ujemne punkty). A może utworzyłeś całą grupę ministrantów. W polu obok zatem wpisz nazwę grupy. Gotowe.

Edycja i usunięcie

Zmieniłeś zdanie - opcja ``Edytuj`` oraz ``Usuń`` działa jak należy. Przetestowaliśmy wielokrotnie.

Sprawdź obecność

Nie pozostaje nic innego jak tylko kliknąć w odpowiedni przycisk: ``Obecny``, ``Nieobecny``, ``Usprawiedliwiony`` i wszystko zostaje zapisane. Jak nie sprawdzisz obecności to... i tak ją sprawdzisz. System przypisze automatycznie wszystkim nieobecność. To wszystko jest zbyt skomplikowane - zobacz co przygotowaliśmy na taką okazję z pomocą czytnika kart elektronicznych.

Wybierz okres

Na początku podaj okres za jaki okres czasu chcesz podliczyć punkty. Zrobisz to z pomocą kalendarza.

Gotowe?!

Tak. Nie trzeba tutaj wielkiej filozofii. Pojawia się lista uporządkowana po ilości punktów.

Jeszcze jedno...

Przypomniałeś sobie, że chciałbyś nagrodzić ministranta, np. za pomoc w sprzątaniu Kościoła, czy dekorowaniu. Dodaj teraz dodatkowe punkty do systemu.

Wyślij wiadomość

Analogicznie jak zwykłą wiadomość e-mail. Nasz system nie korzysta z zewnętrznych komunikatorów (np. Messanger) gdyż wiemy, że nie każdy go posiada i nie będzie musiał go zakładać specjalnie na potrzeby korzystania z systemu. Wybierz do kogo chcesz wysłać wiadomość, czy do pojedynczych osób czy do całej grupy, którą wcześniej stworzyłeś i kliknij ``Wyślij``. Potem możesz ją usunąć w dowolnym momencie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.